Ziua europeana a limbilor.

                                          

            Ziua europeana a limbilor la Liceul Teoretic Teiuș

 

În fiecare an, pe data de 26 septembrie se sărbătorește la nivel european Ziua europeana a limbilor. Pentru Liceul Teoretic Teiuș este deja o tradiție să marcheze acest eveniment important, nu doar într-o singură zi, ci pe parcursul unei întregi săptămâni.

În perioada 21-25 septembrie 2015, elevii teiușeni au arătat unicitatea și frumusețea limbilor europene, precum engleza, franceza, italiana, spaniola, turca, bulgara etc. prin diverse activități: expoziție de planșe, machete, recital de poezie, concurs de cultură generală, karaoke, emisiuni și hituri internationale la radioul școlii.

Ca de fiecare data, elevii noştri au răspuns prompt la activităţile extracurriculare propuse, au dat dovada de creativitate, lucrările lor fiind originale şi s-au remarcat printr-o bogată cultură generală. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.