Let’s do it Romania

LET’S DO IT ROMANIA

 

Astăzi, 28 septembrie 2013 s-a desfășurat ȋn orașul Teiuș campania inițiată la nivel național, Let’s do it Romania. Respectul față de mediul ȋnconjurător, față de locurile pe care le vizităm și ȋn care ne desfășurăm activitatea zi de zi au determinat un număr de aproximativ 50 de elevi din clasele V-XII, ȋnsoțiți de cadre didactice de la Liceul Teoretic Teiuș să răspundă pozitiv la chemarea adresată prin intermediul campaniei. Ȋn colaborare cu voluntarii de la Asociația Caritas din Alba Iulia și cu Primăria orașului Teiuș s-au localizat zonele care au urmat să fie curățate.

Profesorii au avut ocazia să aprecieze implicarea elevilor în activităţi de voluntariat, elevii au ȋnvățat că trebuie să contribuie fiecare la crearea şi menţinerea unui spaţiu public plăcut şi civilizat, iar comunitatea locală, ca principal beneficiar al acestui proiect, va conştientiza că ne e mai bine tuturor dacă ne respectăm unul pe altul şi ne implicăm fiecare în problemele oraşului.

Cu toţii vom trăi într-un mediu mai curat şi mai sănătos

lets

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.