Balul Bobocilor la Liceul Teoretic Teiuş

 

Balul Bobocilor la Liceul Teoretic Teiuş

Vineri, 11.10.2013, a avut loc un eveniment important pentru cei care se află la ȋnceput de drum, ca liceeni: Balul Bobocilor. Anul acesta organizatorii ne-au surprins cu un program din care nu au lipsit cântecele, dansul şi talentul actoricesc demonstrat prin momente artistice inedite. Ne-au încântat : la flaut, dna prof. de muzică, Alina Cȋrcoană,  vocal, Lorena Morar și Alexandra Trif, trupa de dans MundoZ-Crew, alături de elevi din clasele a XII-a, care au pregătit mai multe momente artistice, sub ȋndrumarea doamnelor diriginte, Adriana Ciortea și Sanda Jude. Cele cinci perechi participante ne-au încântat prin creativitate şi spontaneitate dar şi cunoştinţele pe care le deţin. Având ȋn vedere faptul că tema balului a fost Meseria, brățară de aur a tineretului, prima probă  la care au trebuit să facă față prezentarea într-un mod cât mai original, folosindu-se de meseria reprezentată. Au fost și probe individuale pentru fete şi băieţi şi evident, proba de cultură generală în care fiecare participant a răspuns la trei întrebări. Amuzament şi voie bună… au fos cuvintele cheie ale balului din anul acesta…Iar în final juriul format din patru elevi ai claselor a XII-a a deliberat…

Câştigătorii din această toamnă sunt:

MISS BOBOC: DIANA BȊRSAN

MISTER BOBOC: TUDOR HĂLĂLAI

MISS POPULARITATE:   ALINA POPA

MISTER POPULARITATE:  ROBERT ȘIMON

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.