FOREVER GREEN! – Proiect câştigător

FOREVER GREEN! – PROIECT CÂŞTIGĂTOR

            În cadrul concursului Lider European – ediţia 2013, organizat de Europa Casa Noastră, echipa formată din elevii Aura Ciorbea, Paul Cobliş, Tudor Hălălai, Alina Popa şi coordonat de prof. Adriana Popa, din cadrul Liceului Teoretic Teiuş, s-a calificat în finală. Proiectul a fost selectat între primele 8 cele mai bune, dintr-un număr de peste 70 de proiecte din toată ţara înscrise în concurs.

Vineri, 13.12.2013, a avut loc evaluarea finală la sediul Reprezentanţei Comisiei Europene în România (Bucureşti), în faţa unui juriu format din: Csibi Magor – preşedinte WWF, Dana Deac – director TVR, Vlad Mixich – jurnalist, Ovidiu Nahoi – jurnalist şi Mirela Meita – General Manager Chelgate.

Echipa FOREVER GREEN! a fost felicitată pentru proiectul realizat şi răsplătită cu menţiune. Elevii au primit un premiu de 100 euro pentru echipă şi materiale şcolare, iar profesorul coordonator a câştigat o excursie de 2 zile la Bruxelles la Comisia Europeană.

Membrii echipei şi profesorul coordonator le mulţumesc partenerilor de proiect, Garda Naţională de Mediu – Comisariatul Judeţean Alba, prin Comisar Şef Dănuţ Hălălai, şi Primăria Oraşului Teiuş, prin primar ing. Mirel Hălălai, directorului Liceului Teoretic Teiuş – prof. Octavian Rusu, cadrelor didactice şi elevilor voluntari pentru susţinerea acordată în realizarea proiectului.

forever green bucuresti 2 forever green bucuresti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.