Balul Bobocilor la Liceul Teoretic Teiuş

Balul Bobocilor la Liceul Teoretic Teiuş

Astăzi, 10.10.2014, a avut loc un eveniment important pentru cei care se află la ȋnceput de drum, ca liceeni: Balul Bobocilor. Anul acesta organizatorii, clasele a XII-a, sub îndrumarea doamnelor profesoare, Nicoleta Cîmpean şi Romina Pop,  ne-au surprins cu un program din care nu au lipsit cântecele, dansul şi talentul actoricesc demonstrat prin momente artistice inedite. Ne-au încântat cu momente artistice bine alese cei mai mici dintre membrii ansamblului Top Dance 2007,  vocal, Lorena Morar și Alexandra Trif însoţită de dansatori de muzică populară, trupa de dans Del Mundo Z-Crew, care ne-a uimit ca de fiecare dată cu mişcări inedite şi riscante.

Cele opt perechi participante ne-au încântat prin creativitate şi spontaneitate dar şi cunoştinţele pe care le deţin. Tema balului a fost Lumea mirifică a basmului, concurenţii au reprezentat o serie de personaje din poveşti din literatura română şi universală : Scufiţa Roşie şi Vânătorul, Aladin şi Jasmine, Frumoasa şi Bestia, Hansel şi Gretel, Dorothy şi Vrăjitorul din Oz, Kay şi Gretchen, Peter Pan şi Wendy,  Harap-Alb şi Fata împăratului Roş.  Prima probă  la care au trebuit să facă față a fost  prezentarea într-un mod cât mai original, folosindu-se de  creativitate şi ingeniozitate. La  proba de cultură generală  fiecare participant a răspuns la o întrebare din cultura generală şi la o ghicitoare. A urmat proba în care participanţii au trebuit să prezinte povestea din care fac parte şi să modifice finalul.  Ultima proba a vizat îndemânarea concurenţilor. Amuzament şi voie bună… au fost cuvintele cheie ale balului din anul acesta…Iar în final juriul format din şase elevi ai claselor a XII-a a deliberat câştigătorii pentru Miss şi Mister Boboc iar toţi elevii claselor a XII-a au ales Miss şi Mister Popularitate.

Câştigătorii din această toamnă sunt:

MISS BOBOC: IOANA-HARI VINŢELER

MISTER BOBOC: DRAGOŞ AMBRUŞ

MISS POPULARITATE:   DENISA TAMAŞ

MISTER POPULARITATE:  ALEXANDRU STAN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.