Prinderea postului de Craciun

Prinderea postului de Craciun

Primăria oraşului Teiuş şi Liceul Teoretic Teiuş a organizat ieri, 14.11.2012, începând cu orele 17.00, la Casa de Cultură din Teiuş, un spectacol cu ocazia prinderii postului Crăciunului. Evenimentul a fost susţinut de elevi ai Liceului Teoretic Teiuş, care au pregătit un program cuprinzând colinde, cântece religioase, recitare de poezie, două scenete, dans modern. De asemenea au fost prezenți ansamblul de dans popular, Dor Teiuşan, Clubul Top Dance 2007 Teiuş, trupa de dans Del Mundo Zet Crew, corul Seniori, Kango jumps. La eveniment au fost prezente personalități din județ și din localitate, cadre didactice, părinți.

DSC_1355 DSC_1362

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.