,,Împreună de Halloween”

 ,,Împreună de Halloween’’

 

În cadrul proiectului ,,Împreună de Halloween’’ , iniţiat de cadrele didactice ale claselor pregătitoare B-Adina Vântu şi a III-a B-Ionela Verdeş, de la Liceul Teoretic din Teiuş şi desfăşurat pe parcursul săptămânii 27-31 octombrie 2014, în data de 31.10.2014, elevii celor două clase s-au reunit pentru a petrece împreună de Halloween.Elevii şi-au admirat reciproc lucrările realizate, au vizionat un filmuleţ despre această sărbătoare şi au ascultat şi au dansat pe melodia ,,Nu mi-e frică de Bau-Bau!’’ . Elevii clasei pregătitoare B au organizat o paradă a costumelor cu specific de Halloween iar elevii clasei a III-a B au prezentat celor mici o frumoasă scenetă intitulată ,,Ne daţi sau o-ncurcaţi?’’ iar răsplata muncii lor au fost dulciuri.

Programul s-a încheiat într-o atmosferă festivă, copiilor acordându-li-se diplome cu specific de Halloween.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.