Festivalul Francofoniei

Consiliul elevilor Liceului Teoretic Teiuș ȋn parteneriat cu Primăria orașului Teiuș, Biblioteca orașului Teiuș, Clubul de dans sportiv Top Dance au onoarea de a vă invita miercuri, 20.03.2013, la Festivalul Francofonie, dedicat tuturor vorbitorilor de limbă franceză. O să aveți ocazia de a urmări un spectacol organizat de echipa proiectului și elevi din ciclul gimnazial și liceal.

De altfel ȋntreaga lună martie este dedicată unor activități care au ca scop popularizarea limbii franceze și ȋmbunătățirea relaționării ȋntre elevi și cadrele didactice: pliante, afișe, colaje, concurs de cântece și recitări, power-point, masă rotundă.

francofonia