DIN SUFLET, PENTRU PRIETENII NOSTRI!

Cum se apropie Sfintele Sărbători de iarnă, toţi încercăm să fim mai buni, să ne gândim şi la cei care au mai puţin decât noi şi pe care îi putem ajuta. „Din suflet, pentru prietenii noştri!”este un proiect ce implică strângerea de legume şi fructe de către elevii voluntari implicaţi în programul Strategia Naţională de Acţiune Comunitară şi donarea lor la  Centrul Rezidenţial pentru Copii, Aşezământul Social „SFÂNTUL VASILE CEL MARE” Alba Iulia. Elevi ai Liceului Teoretic Teiuş, cadre didactice au strâns alimente, legume, fructe, conserve şi vineri, 06.12.2019 după orele de curs s-au deplasat la centrul din Alba Iulia cu microbuzul şcolar. Din cei unsprezece copii, câţi sunt în centru, au fost prezenţi câţiva care au primit cu drag grupul de la Teiuş, alături de care au şi colindat. O colindă specială a interpretat Alisia Opriţa, elevă în clasa a XII-a Real, de la Liceul Teoretic Teiuş. Le mulţumim copiilor de la centru pentru primirea făcută şi le dorim „Sărbători fericite!”

Prin respectul şi dragostea pentru semeni şi pentru cei aflaţi în dificultate insuflate copilului, se formează o societate care va fi mai bună şi care va recepta şi va promova valorile morale europene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.