Alegeri Consiliul Elevilor

La Liceul Teoretic Teiuş se organizează alegeri pentru funcţia de preşedinte şi vicepreşedinte al Consiliului Elevilor. Conform Regulamentului Consiliului Elevilor, atât preşedintele, cât şi vicepreşedintele, este ales pentru un an sau doi, prin vot secret, de elevii liceului.  începând cu data de 11.10.2012, demarează campania, care se finalizează în data de 15.10.2012, când la orele 14.00 va avea loc Conferinţa de presă, ultimul eveniment înaintea votului. Observator pentru validarea voturilor( 204 elevi în liceul nostru) este Antonia Groza,  elevă  la Colegiul ˝Titu Maiorescu˝, din Aiud.

Sunt trei candidate pentru funcţia de preşedinte: Bianca Popa -clasa a X-a  Real, Alexandra Negru -clasa a IX-a Uman şi Georgiana Corfuţă –clasa a IX-a Uman. Pentru funcţia de vicepreşedinte, candidaţii sunt: Carina Sîrbu -clasa a X-a  Real şi Dragoş Chitulea -clasa a IX-a Uman. Condiţiile de eligibilitate pentru preşedinte sunt : media generală cel puţin 9,00 , media la purtare 10, recomandarea unui cadru didactic pentru a ocupa această funcţie, o scrisoare de intenţie, un CV, un tabel cu minim 20 de susţinători  şi acordul părinţilor. În dosarele depuse se găsesc şi platforma electorală şi  sloganul propriu.

Le dorim succes tuturor şi să reuşească să pună în practică ideile creative pe care le susţin!

sta60145

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.