Francophonie 2014

La Liceul Teoretic Teiuş a avut loc vineri, 21.03.2014, începând cu ora 17,00 la Casa de Cultură a oraşului Teiuş sărbătoarea  Francofête.  Evenimentul a fost dedicat tuturor vorbitorilor de limbă franceză. La spectacol au fost prezenţi dl. director al liceului, Octavian Rusu, consilieri locali, părinţi, elevi. Momentele au fost speciale, pregătite de dna prof., Adriana Popa, Corina Radu, Lacrima Ungur şi dl. prof. documentarist, Marius Pintea. Au fost cântece în limba franceză, scenete vesele, Bolnavul închipuit de Moliere, Francezii au talent, dansuri pe cântece în limba franceză, dans modern, susţinut de Top Dance 2007. Ne-au încântat de asemenea trupa Del Mundo Zet Crew şi parada de bal maschat pregătită de elevi ai liceului. La final toată lumea din sală a cântat Comment ca va.